Váš partner ve světě ICT již od roku 1993

Podzimní novinky a tipy COM PLUSU

Vážení obchodní partneři, velmi si vážíme naší spolupráce, a proto se neustále snažíme zdokonalovat naše služby a rozšiřovat portfolio produktů z oblasti ICT, kybernetické bezpečnosti a elektromobility. Rádi vám budeme prostřednictvím tohoto newsletteru představovat novinky z naší společnosti a novinky z našeho produktového světa, které vám poskytnou pomoc v běžném fungování vašich úspěšných společností. Jsme připraveni, že po nás v ICT chcete víc.

 

 

Pozvánka na akci ICUK - PODPORA DIGITÁLNÍ TRANSFORMACE FIREM V ÚSTECKÉM KRAJI

V pátek 23. 9. 2022 od 9:30 budeme prezentovat řešení z oblasti Kybernetické bezpečnosti na akci pořádané ICUK - Podpora digitální transformace firem v Ústeckém kraji. Pokud Vás téma zajímá, přijďte si poslechnout naše odborníky na kybernetickou bezpečnost.

ICUK - více o akci a registrace »

 

Pozvánka na COMPLUS SECURITY DAY s grilovací párty

Zveme Vás na COMPLUS SECURITY DAY s grilovací párty v krásném prostředí Bukovanského mlýna.
KDY: 25. října 2022
Kde v Bukovanském mlýně, Bukovany 70

 

Aktuálně vyhlášené dotační programy a co nás ještě čeká...

Evropská komise po odkládání schválila nový a dlouho očekávaný Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK) Ministerstva průmyslu a obchodu, který podpoří české podniky až do roku 2027. Se svým schválením rovnou v létě vyhlásila první výzvy z oblasti energetiky, výzkumu, vývoje a inovací a v budoucnu nás čekají další výzvy, týkající se digitalizace, rozvoje podnikání a dovedností, digitální infrastruktury, chytré energetiky, cirkulární ekonomiky nebo čisté mobility.

Více o dotacích zde »

 

Nová směrnice EU o kybernetické bezpečnosti „NIS2“

NUKIB spustil nové webové stránky věnované nově přicházející regulaci kybernetické bezpečnosti v České republice – směrnici Evropského parlamentu a Rady o opatřeních k zajištění vysoké společné úrovně kybernetické bezpečnosti v Unii, tzv. směrnice NIS2.

Směrnice NIS2 přináší mnoho změn v oblasti zajišťování kybernetické bezpečnosti a týká se nejen organizací, které jsou již dnes ze zákona o kybernetické bezpečnosti povinny své systémy zabezpečovat, ale i velkého množství organizací, které budou do regulace spadat nově a do dnešního dne žádné povinnosti plnit nemusely.

Více o směrnici NIS2 zde »

 

Certifikace NOKIA

Neustále pracujeme na zvyšování kompetencí, proto v rámci partnerství se společností NOKIA rozšiřujeme a zvyšujeme úrovně certifikací.
Na produktovou řadu Fixed Network firma COM PLUS získala nejvyšší partnerskou certifikaci, kterou společnost NOKIA nabízí.

Společnost COM PLUS již disponuje certifikacemi NOKIA pro tyto produktové řady:
Advanced Partner technologie DAC
Expert Partner technologie Optics WDM
Advanced Partner technologie IP/MPLS
Expert Partner technologie SpaceTime Scene Analytics
Expert Partner technologie Fixed Access (GPON)

 

 

TikTok popírá narušení dat, hackeři tvrdí, že mají data o více než 2 miliardách uživatelů

TikTok odmítá, že by se stal terčem útoku a také, že by nějaká hackerská skupina získala přístup k nezabezpečenému cloudovému serveru. „TikTok upřednostňuje soukromí a bezpečnost dat našich uživatelů,“ uvedla společnost...

Více v příspěvku na našem blogu »

Hacknuta portugalská letecká společnost, taxislužba v Moskvě, servery vládní agentury Chile, oděvní společnost Demart, italská energetická agentura GSE, Samsung, probíhá phishingová kampaň Instagram

Za posledních pár dní došlo k několika větším útokům ......

Více v příspěvku na našem blogu »

 

NOKIA DEEPFIELD SÍŤOVÁ INTELIGENCE, ANALYTIKA A OCHRANA PŘED DDOS ÚTOKY

Dnešní internet je komplexní, cloudové aplikace a služby dominují. Zákazníci požadují vysokou kvalitu zážitku (QoE ... Quality of Experience), všudypřítomnou konektivitu a bezproblémový přístup k internetovým aplikacím, obsahu a službám – na mobilních i pevných zařízeních. .......

Více v článku zde...

 

Cisco FirePower NGFW

Cisco FirePower NGFW je vlajková loď společnosti COM PLUS CZ a.s. navržená k ochraně perimetru, vnitřních datových sítí a koncových uživatelů. V překladu se jedná o firewall nové generace, který nenabízí pouze stavový firewall, základní inspekci, VPN a L3 funkce, jak tomu bylo v minulosti. NGFW využívá skupiny bezpečnostních funkcí díky nimž poskytuje našim zákazníkům spolehlivou ochranu od bezpečnostních hrozeb současné doby.

FirePower disponuje širokou škálou HW a SW verzi.......

Nové typy firewalů - pokračování příspěvku na blogu....

 

Jak nová vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb ovlivní výstavbu nabíjecích stanic?

Ministerstvo vnitra předkládá novelu vyhlášky 23/2008 Sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb, pod ministerstvo spadá Hasičský záchranný sbor, právě ten navrhuje velmi přísná pravidla pro nabíjení elektromobilů v garážích, náročné vybavení jako elektronickou signalizaci požáru či samočinné hasící zařízení, ventilaci pro odvod kouře apod....

Více v článku na našem blogu »

 

ChargeUp má novou řadu AC dobíjecích stanic MyBox 

Dlouho očekávaná novinka u ChargeUpu, nová řada AC dobíjecích stanic MyBox vhodných pro všechny typy elektromobilů od českého výrobce Elexim a.s.

Více novinek z elektromobility na complusenergy »