Data mají v dnešní době ohromnou hodnotu, a to nejen informační, ale také z hlediska bezpečnosti. Únik osobních údajů nebo citlivých dat o zákaznících může mít pro organizaci velice tvrdé právní důsledky, nemluvě o pošramocení pověsti u veřejnosti a obchodních partnerů.

Dříve probíhaly ve velké míře vzdálené, nebo chcete-li „hackerské“, útoky především díky bezpečnostním dírám v softwaru (např. v operačním systému, kancelářských programech atd.). To se ale mění a pokud udržujete své SW vybavení počítače aktualizované, disponujete zapnutým firewallem (např. v rámci operačního systému), je riziko těchto útoků sraženo na minimum. Útočníci proto přicházejí s novými postupy, které jsou na první pohled hůře rozpoznatelné a těžko se před nimi brání.

V 90 % případů přicházejí útoky zevnitř sítě, a to klidně tak, že je nemusíte vůbec zaznamenat. V dnešní době wifi sítí je například jedním z častých scénářů připojení útočníka do sítě klasicky s pomocí hesla. Není potom podstatné, zda mu ho nevědomky prozradil některý ze zaměstnanců, z bývalých zaměstnanců anebo zda útočník heslo zjistil pomocí sofistikovaných metod. Navíc wifi signál nemá přesné hranice, a tak útočník může v klidu „pracovat“ z pronajaté sousední kanceláře, z kavárny v přízemí nebo například ze zaparkovaného vozu před budovou.

Zabránit těmto útokům je daleko složitější a klíčem k úspěchu nemusí být ani častá změna hesla a dalších parametrů bezpečnosti sítě. Řešení Netsejf umožňuje odhalit a také přímo zablokovat všechna neautorizovaná zařízení v síti a útočníka odpojit i přesto, že zná heslo k wifi síti a nachází se v jejím dosahu.

 Vice na https://netsejf.cz/